
För att din fjärrvärmeanläggning ska fungera optimalt behöver den ses över med jämna mellanrum. Vi erbjuder service av den - med eller utan serviceavtal.
Vi kan din anläggning - och finns tillgängliga på telefon för frågor och funderingar. Vår kompetenta personal finns även tillgänglig för service av er anläggning. Tryggt och säkert med andra ord.
Vi erbjuder ett serviceavtal som gör underhållet lika enkelt som uppvärmningen. Tecknar du ett serviceavtal ser vi till att du, mot en fast månadsavgift, alltid har en väl fungerande anläggning.
Utan serviceavtal
470 kronor grundavgift (inklusive förberedelser, restid och servicebil)
662 kronor/timme vardagar 07.00-16.00
1 324 kronor/timme övrig tid
Alla priser är inklusive moms
Serviceavtal Villa Bas 99 kr/månad inkl moms
Funktionskontroll vartannat år.
Service utförs kostnadsfritt vardagar 07.00-16.00 (exklusive reservdelar)
20 % rabatt på reservdelar
Fri visning och injustering av fjärrvärmecentralen
Försäkring mot självrisk
Serviceavtal Villa Plus 160 kr/månad inkl moms
Funktionskontroll vartannat år.
Service utförs kostnadsfritt vardagar 07.00-16.00
Fria reservdelar och material
Fri visning och injustering av fjärrvärmecentralen
Försäkring mot självrisk
Serviceavtal Villa Plus kan tecknas och gäller för anläggningar som inte är äldre än 15 år. Därefter övergår avtalet med automatik till ett serviceavtal Villa Bas
Företag eller BRF?
Om du representerar ett företag eller bostadsrättsförening - kontakta oss för en offert: